Fotoalbum - z praxe


Řešení kulhání u zubra evropského

Kulhání u samice zubra evropského bylo nutné vyřešit revizí bolavé nohy. Anestezie může být u zubrů problematická, proto jsme se rozhodli pokusit se končetinu zkontrolovat ve fixační kleci. Přesto že je zubr divoké zvíře, snesla Usjana fixaci velmi dobře a mi mohli její problém vyřešit.

Koza domácí - mastectomie

Odstranění mléčné žlázy u malých přežvýkavců není častá operace...v tomto případě jsme ji provedli z důvodu nehojící se abscedující mastitidy, kdy ani měsíc intenzivní léčby nepomohl, což se nám potvrdilo po prohlídce postižené tkáně. Po chirurgickém zákroku se zvíře po 10 dnech mohlo připojit ke stádu.

oftalmologické vyšetření

Řešení dlouhodobého výtoku z oka u lva Simby ve spolupráci s oftalmologem MVDr. Beránkem. Bylo provedeno oftalmologické vyšetření a lehký chirurgický zákrok, který Simbův problém vyřešil.

Osteosyntéza u mládětě vlka arktický

Z důvodu špatné osifikace kostí došlo u mláděte vlka arktického k fraktuře pravé pánevní končetiny. Pomocí intramedulárního hřebu a fixační cerkláže jsme kost stabilizovali. Dnes je už z Jacka dospělý vlk a po zranění ani památky.

Emu hnědý - řešení rány

Řešení rány u emu hnědého způsobené psovitou šelmou. I přes masivní ztrátu měkkých tkání a nepříznivou prognózu se podařilo ránu zhojit...

Jak jsme stěhovali medvědy

Ošetření tygra ussurijského

Sonografické vyšetření šlach u koní

ZOO Tábor - imobilizace

Řešení nekrózy kopytní kosti